Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem běžel

Je neděle dopoledne, na duben dost teplo, šourám se na start běhu. "Loni jsem vyhrál, i letos by to mohlo vyjít" myslím si. Na startu známé tváře slapského víceboje. Je tu i Honza, o kterém mi loni vyprávěli, že si ostatní při běhu ješte fotil. Nevěřil jsem. Všímám si ale, že až do startu něco usilovně řeší na svém mobilu.

Vyrážíme. Tomáš první , já za ním, celkem rychlé tempo. "Jestli mu brzo nedojde, tak mně tedy určitě!", říkám si.

Do Blažkováku jde přes mě i Honza a lehkým klusem se mi vzdaluje. "No to je v pr...". Konečně Tomáš zpomaluje, předbíhám ho. Honza si přede mnou udržuje asi 30-ti metrový náskok, občas se ohlédne a zkontroluje vzdálenost.     

Odbočka na Libějice. Honzovi zvoní mobil, zvedá levou ruku a říká do mobilu něco jako, že teď nemůže moc mluvit, že právě závodí a že zavolá, až bude v cíli.

Louka k nádraží. Honza zdvihá pro změnu pravou ruku, vytahuje foťák, otáčí hlavu a aniž by zpomalil, fotí... MNĚ!

Pak zkoumá fotku. Asi se mu nezdá, neboť to samé opakuje ještě nejmíň třikrát.

Nádraží. “Co říkal Míra, že se má obíhat? Domek?” Oběhnu domek a koukám jak Honza obíhá i nádraží. Obíhám nádraží. “Vůbec bych se nedivil, kdyby tady na mně bafnul”, myslím si.

Nekonečná rovina od nádraží a konečně Difak. Teď nebo nikdy. Zrychluju a pomalu se blížím k Honzovi. 20m, 15m, 10m, Honza se náhle ohlédne a… pohodlně zrychluje do svého svižného klusu. Nemám šanci!

Jsem v cíli. Honza mi dal tak 30 metrů. Něco mi povídá. Nevnímám ho. Jdu se vyzvracet. On mezitim vyřizuje ten hovor ze závodu.

"Dneska v 5 ráno na Kotnově jsem si tu poslední vodku s redbullem asi neměl dávat" říká. "…a fakt jsi běžel naplno?" ptá se mě s despektem.

Asi tak po 2 minutách jsem zase schopen mluvit. "Víš, že za zesměšňování soupeře je ve fotbale žlutá karta?!“ Navazuju na jeho dosavadní monolog.

Čekám v cíli na ředitele závodu. Konečně! Všechno mu bonzuju.

Jdem k Bobinovi. Vyhlášení výsledků a vítězů, mluví ředitel ".... a za zesměšňovaní soupeře během závodu se mu tímto uděluje pokuta ve výši jedné rundy panáků" zní mi v uších ředitelova řeč jako rajská hudba.

Tak co si dáte?" ptá se Bobin.

“Dvojitou vodku s redbulem ! “ hlasím se jako první.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

PS. Veškerá podobnost tohoto smyšleného příběhu se skutečnou událostí je čistě náhodná!

 

 

Náhledy fotografií ze složky Přespolní běh

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NE NE! Bud pozdraven stary nejlepsi reporter!

(Ludek, 11. 4. 2011 9:00)

Cau Jirko,
nene novy reporter nedosahuje staremu ani po kolena!! STARY by se mel vratit do viceboye!!
PS. ... a na kolo se fakt tesim, protoze to asi budu filmovanej behem celyho zavodu...(alespon zas bude nejaka inspirace pro dalsi fejetonek)

Buď pozdraven nový a lepší reportér

(stoker, 7. 4. 2011 11:32)

Tak takhle to bývalo vždy, když Honzík závodil a jsem věru rád, že si vychutnal i nové tváře. Jo jo Krausíku věk nezastavíš, ale neboj na kole mu to natřeš. držím palce do dalších bojů.